Projekt budowlany

KONTAKT

Adres:
Eko Audyt Sp. z o.o.
ul. Romualda Traugutta 69/1
50-417 Wrocław
NIP: 899-282-12-23
KRS: 0000682747
Kapitał zakładowy 100 000,000 PLN opłacony w całości
DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEGO KRAJU

Telefon: 534 449 215
Dobry projekt budowlany jest czynnikiem koniecznym, który gwarantuje wieloletnią satysfakcję przy korzystaniu ze swojej nieruchomości. Jednym z pierwszych kroków jest wstępna wycena prac projektowych. Każdy inwestor lub osoba prywatna dąży do maksymalnych oszczędności przy budowie, a ów szukanie oszczędności rozpoczyna się już na etapie projektowym. Jest to oczywiście zrozumiałe, dopóki całość prac przeprowadzana jest przez rzetelnych profesjonalistów. Jeśli pojawiają się obawy co do jakości, jaką charakteryzują się projekty budowlane, warto przeprowadzić konsultacje, podczas których naniesione zostaną zmiany w projekcie budowlanym. Projektant budowlany może ponadto oferować pomoc w formalnościach związanych z rozpoczęciem i zakończeniem budowy.

Coraz większą popularnością na polskim rynku nieruchomości cieszy się projekt architektoniczno budowlany domu jednorodzinnego. Działania projektowe wymagają zaangażowania wielu specjalistów oraz inżynierów, przykładowo przy budowie domu należy pomyśleć o tym, że będzie nam potrzebny m.in. projekt budowlany instalacji elektrycznej. Dostępność specjalistów potrafi być ograniczona, jednak warto na bieżąco szukać samodzielnych specjalistów lub kompletnych biur inżynierskich, pod hasłami takimi jak wykonam projekt budowlany oraz pochodnymi.

 

Garaż projekt budowlany

Poza domami, należy pamiętać iż mniejsze konstrukcje również wymagają pozwoleń oraz fachowych projektów. Przepisy ponadto uwzględniają odwrotny proces budowy, mianowicie projekt budowlany rozbiórki.

 

Projekt budowlany a projekt wykonawczy

Wyróżniamy wiele różnych projektów, wymaganych na konkretnych etapach budowy. Polskie ustawodawstwo bardzo szczegółowo zaprezentowało wymagania oraz rodzaje wymaganych projektów. Projekt budowlany jest dokumentem formalnym, na jego podstawie uzyskuje się m.in. pozwolenie na budowę, opinie, pozwolenia itd. Projekt wykonawczy natomiast stanowi część dokumentacji projektowej. Na jego podstawie wykonuje się całość robót budowlanych oraz odbiór.

W żargonie branżowym często używa się potocznego określenia projekt budowlano wykonawczy.

INFORMACJA

Na stronie Urzędu Zamówień Publicznych mogą Państwo zapoznać się z niektórymi z pozostałych projektów realizowanych przez Eko Audyt, oczywiście tymi, w których zamawiający wykonał swój ustawowy obowiązek i przesłał do UZP informację o wynikach postępowań przetargowych, co jednak, jak Państwo z pewnością wiecie, nie jest normą i z tego powodu nie są tam obecne wszystkie realizowane przez nas projekty.
PRZEJDŹ DO STRONY
close-link